Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bordssfurtout 5213011



*

nr 521 3011


Bordssfurtout

nysilver/glas (en propp skadad


Utrop:

100 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 april 2008
kl 16:16:55


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/4 21:16:34 1      Vinnande bud
28/4 15:57:13 2      150 kr


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordssfurtout en propp skadad glas nysilver pläter silver ädelmetall
  • 8212 BÃ¥lskÃ¥l
    + koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:33
  • 8319 Bestick
    silver, (0, 800) 12+ 2 st. Längd: 18-23, vikt: 970..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:30
  • 8277 Brickor
    6 st, nysilver, Runda. Diameter: 40-46 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:32
  • 8275 Brickor
    med handtag, 3 st, omkring 1900, nysilver. Längd: ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:16
  • 8036 BrödskÃ¥l
    Silver (800), 1800-tal, reliefdekor, genombruten k..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:21
  • 8107 Frimärksdosa
    silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm. Vikt: ..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:43




Ladda ner broschyr